Sjajni Džeko novim golom doveo Fenerbahče u vodstvo u derbiju

0
113
ArticleTop

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je novi gol za svoj Fenerbahče, ovoga puta u derbiju protiv Rizespora i to za vodstvo rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Džeko i saigrači danas pred sobom imaju vrlo neugodno gostovanje Rizesporu koji se bori za evropska takmičenja, a u čijim redovima naš drugi reprezentativac Dal Varešanović danas počinje s klupe.

Kapiten Fenerbahčea i reprezentacije BiH postigao je novi gol, pošto je doveo svoju ekipu vodstvo u 66. minuti nakon kontre.

Mert Hakan Yanas je poveo kontru, odigrao na lijevu stranu za Džeku, a naš napadač je rutinski realizovao šansu i to slabijom, lijevom nogom. Gol pogledajte u nastavku.

Prethodno je Rizespor imao vodstvo nakon prvih 45 minuta, a onda je Fenerbahče za svega 20 minuta uspio napraviti preokret u drugom poluvremenu.

Za Džeku je to već 18. gol u turskoj Superligi ove sezone, čime se učvrstio na listi strijelaca ispred Mamea Thiama (14 golova) i Maura Icardija (13).

Fenerbahčeu je pobjeda danas neophodna kako bi se vratio na prvo mjesto i preuzeo vrh tabele makar preko noći od Galatasaraya koji je uoči ovog kola imao dva boda manje.