Debakl Sarajeva pred svojim navijačima, Široki Brijeg odnio puni plijen s Koševa

0
87
ArticleTop

Nogometaši Širokog Brijega su u derbiju 19. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine pobijedili Sarajevo rezultatom 3:1.

Na ovoj utakmici su po prvi put bili prisutni navijači Širokog Brijega kojima je ovo prvi dolazak na stadion “Asim Ferhatović Hase” poslije 2009. godine.

Što se tiče utakmice, prvi je zaprijetio Široki Brijeg preko Ćavara čiji je udarac otišao preko gola da bi u 17. uzvratio Penaranda koji je slabo šutirao. Najbolju priliku na utakmici smo vidjeli u 21. minuti utakmice kada je šutirao Penaranda sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola da bi u 25. ponovo šutirao Ćavar, no pravo u Ilieva.

Igrala se 26. minuta susreta kada je Oliveira nakon ubačaja Ziljkića glavom šutirao preko gola da bi deset minuta kasnije šut isprobao i Ziljkić, no pogodio je samo živi zid iz slobodnjaka. Potom su probali Ćavar i Hasić, no nisu ugrozili golmane na durgim stranama pa se na poluvrijeme otišlo pri najnepopularnijem nogometnom rezultatu 0:0.

Na samom startu drugog dijela Široki Brijeg je poveo. Bender je ispucao dalekometnu loptu, Beganović pogriješio i petom “asistirao” za Lukića koji fantastičnim udarcem pogađa mrežu Ilieva i dovodi gostujući sastav u vodstvo. Novi pogodak smo vidjeli u 53. minuti susreta kada su Širokobriježani izveli fantastičnu kontru, a na kraju je Ilieva savladao Kuprešak i udvostručio prednost gostiju.

Pokušao je Simon Rožman s nekoliko promjena unijeti svježinu u igru, no u tome nije uspio budući da nije bilo nikakvih prilika sve do 75. minute susreta kada je Luka Mamić izašao sam na Ilieva koji je zaustavio njegov udarac. Minutu kasnije je Stephen Chinedu pogodio mrežu Ilieva, ali mu je signaliziran nepostojeći ofsajd da bi minutu kasnije Petar Mišić postigao treći gol za gostujući sastav.

Sarajevo se apsolutno raspalo nakon trećeg gola pa je Široki u 84. minuti susreta mogao doći i do četvrtog gola, ali je Capan promašio prazan gol iako je ranije Chinedu bio u nedozvoljenoj poziciji da bi potom Matić glavom šutirao glavom preko gola. Do kraja susreta Sarajevo je uspjelo smanjiti prednost Širokog Brijega i to zahvaljujući eurogolu Mustafića u 87. minuti čime je postavljen konačan rezultat susreta.

Sarajevo je ostalo četvrto na tabeli sa 33 osvojena boda poslije 19 odigranih utakmica dok je Široki Brijeg šesti sa 25 bodova. U sljedećem kolu Sarajevo će gostovati kod Zvijezde 09 dok će Široki Brijeg na svom terenu ugostiti sastav Željezničara.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo – Široki Brijeg 1:3 (Mustafić 87′ / Lukić 46′, Kuprešak 53′, Mišić 77′)