Liga prvaka: Magdeburg je novi prvak Evrope

0
178
ArticleTop

Rukometaši njemačkog Magdeburga u dramatičnom meču finala Lige prvaka pobijedili su poljski Kielce nakon produžetaka rezultatom 30:29 i tako postali prvaci Evrope.Magdeburg je bolje otvorio meč i na početku došao do vodstva od 4:1, no Kielce se ubrzo vratio i poravnao na 6:6. U drugom dijelu prvog poluvremena, Kielce je bio taj koji je imao prednost, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom ovog tima od 15:13.
mao je Kielce vodstvo i većinom drugog poluvremena, no Magdeburg se vraća i dolazi do poravnanja 22:22, nakon čega smo gledali dramatičan finiš meča, u kojem nije bilo pobjednika pa su se igrali produžeci.

U dodatnih 10 minuta, bolje su se snašli rukometaši Magdeburga koji su na kraju uspjeli doći do pobjede rezultatom 30:29. Kielce je za poravnanje imao šansu iz deveterca, ali u tome nisu uspjeli.

Za Magdeburg je ovo prva titula prvaka Evrope nakon 2002. godine.

Smits je s osam pogodaka bio najefikasniji u redovima novog šampiona Evrope, dok su po Damgaard i Kristjansson postigli po šest golova. U poraženom timu Alex Dušebajev osam golova, Moryto i Nahi po pet.

Ranije je odigran i meč za treće mjesto, a tu su uspješniji bili rukometaši Barcelone koji su pobijedili PSG rezultatom 37:31.