Inter u Firenci traži nova tri boda

0
433
ArticleTop

Večeras u okviru 5. kola Serie A aktuelni prvak Italije, milanski Inter gostuje u Firenci kod domaće Fiorentine.

Inter na krilima sjajne pobjede iz prošlog kola nad Bolognom 6:1 ide u goste Fiorentini, petoplasiranoj ekipi talijanskog prvenstva. Viole nakon pet ekipa imaju devet bodova i na učinku su od tri pobjede i jednog poraza.

Navijači Intera se nadaju nastavku dobre forme napadača kako bi donijeli nova tri boda u Milano. Džeko i Martinez su do sada postigli šest golova i predvode Neroazure u novoj sezoni.

Fiorentina ne zna za pobjedu protiv Intera od 2017. godine. Nakon togu su ova dva rivala odigrala deset utakmica na kojima je Inter slavio pet puta i u pet navrata je bilo neriješeno.

Mediji u Italiji najavili su sastave. Fiorentina će početi u sastavu: Dragowski; Odriozola, Milenkovic, Martinez Quarta, Biraghi; Bonaventura, Torreira, Amrabat; Sottil, Vlahovic, Gonzalez.

Inter bi trebao od prve minute igrati: Handanović; Škriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozović, Calhanoglu, Perišić; Martinez, Džeko.

Utakmica se igra u 20:45 sati uz direktan TV prijenos na Areni Sport.