Za četiri dana počinje Evropsko nogometno prvenstvo

Autor

Kategorije

Podijeli

Evropsko nogometno prvenstvo će se održati od 11. juna do 11. jula, a donosimo i raspored utakmica:

GRUPA A: (Italija, Švicarska, Turska, Wales)

1. kolo – 11. juni (Rim)
21:00 Turska – Italija
1. kolo – 12. juni (Baku)
15:00 Wales – Švicarska

2. kolo – 16. juni:
18:00 Turska – Wales (Baku)
21:00 Italija – Švicarska (Rim)

3. kolo – 20. juni:
18:00 Švicarska – Turska (Baku)
18:00 Italija – Wales (Rim)

GRUPA B (Belgija, Rusija, Danska, Finska)

1. kolo – 12. juni:
18:00 Danska – Finska (Kopenhagen)
21:00 Belgija – Rusija (St Petersburg)

2. kolo – 16. juni:
15:00 Finska – Rusija (St Petersburg)
2. kolo – 17. juni:
18:00 Danska – Belgija (Kopenhagen)

3. kolo – 21. juni:
21:00 Rusija – Danska (Kopenhagen)
21:00 Finska – Belgija (St Petersburg)

GRUPA C (Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija)

1. kolo – 13. juni:
18:00 Austrija – S.Makedonija (Bukurešt)
21:00 Nizozemska – Ukrajina (Amsterdam)

2. kolo – 17. juni:
15:00 Ukrajina – S.Makedonija (Bukurešt)
21:00 Nizozemska – Austrija (Amsterdam)

3. kolo – 21. juni:
18:00 S.Makedonija – Nizozemska (Amsterdam)
18:00 Ukrajina – Austrija (Bukurešt)

GRUPA D (Engleska, Hrvatska, Češka, Škotska)

1. kolo – 13. juni:
15:00 Engleska – HRVATSKA (London)
1. kolo – 14. juni:
15:00 Škotska – Češka (Glasgow)

2. kolo – 18. juni:
18:00 HRVATSKA – Češka (Glasgow)
21:00 Engleska – Škotska (London)

3. kolo – 22. juni:
21:00 HRVATSKA – Škotska (Glasgow)
21:00 Češka – Engleska (London)

GRUPA E (Španija, Poljska, Švedska, Slovačka)

1. kolo – 14. juni:
18:00 Poljska – Slovačka (St Peterburg)
21:00 Španija – Švedska (Sevilla)

2. kolo – 18. juni:
15:00 Švedska – Slovačka (St Peterburg)
2. kolo – 19. lipnja:
21:00 Španija – Poljska (Sevilla)

3. kolo – 23. juni:
18:00 Slovačka – Španija (Sevilla)
18:00 Švedska – Poljska (St Peterburg)

GRUPA F (Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska)

1. kolo – 15. juni:
18:00 Mađarska – Portugal (Budimpešta)
21:00 Francuska – Njemačka (München)

2. kolo – 19. juni:
15:00 Mađarska – Francuska (Budimpešta)
18:00 Portugal – Njemačka (München)

3. kolo – 23. juni:
21:00 Portugal – Francuska (Budimpešta)
21:00 Njemačka – Mađarska (München)

OSMINA FINALA

26. juni (Amsterdam), 18:00 A2 – B2
26. juni (London), 21:00 A1 – C2
27. juni (Budimpešta), 18:00 C1 – 3 D/E/F
27. juni (Sevilla), 21:00 B1 – 3 A/D/E/F
28. juni (Kopenhagen), 18:00 D2 – E2
28. juni (Bukurešt), 21:00 F1 – 3 A/B/C
29. juni (London), 18:00 D1 – F2
29. juni (Glasgow), 21:00 E1 – 3 A/B/C/D

ČETVRTFINALE

2. juli (St Peterburg), 18:00 (F1 – 3 A/B/C) – (D2 – E2)
2. juli – (München), 21:00 (B1 – 3 A/D/E/F) – (A1 – C2)
3. juli (Baku), 18:00 (C1 – 3 D/E/F) – (A2 – B2)
3. juli (Rim), 21:00 (E1 – 3 A/B/C/D) – (D1 – F2)

POLUFINALE

6. juli (London), 21:00
7. juli (London), 21:00

FINALE

11. juli (London), 21:00

Autor

Podijeli