Večeras se igra sedam utakmica drugog pretkola Lige Šampiona

0
313
ArticleTop

Večeras se igra sedam utakmica drugog pretkola Lige Šampiona, a na terene će istrčati i nekoliko bh. fudbalera.

Dinamo – Shkupi (21:00 sati)

Dinamo Zagreb večeras igra svoju prvu europsku utakmicu u ovoj sezoni, a na Maksimir stiže prvak Makedonije, ekipa Shkupija koja je u prvom pretkolu eliminisala Lincoln sa ukupnih 3:2.

Modri će pokušati sve kako bi se plasirali u grupnu fazu Lige Šampiona, a jučer su saznali i narednog protivnika, ukoliko savladaju Shkupi. U trećem pretkolu bi igrali protiv pobjednika duela Ludogorets (Bugarska) – Shamrock Rovers (Irska).

Dinamo je u ovoj sezoni odigrao dvije utakmice, u Superkupu su savladali Hajduk nakon penala, a za vikend su bili bolji od Lokomotive sa 3:2.

Bh. reprezentativac Luka Menalo je za vikend bio heroj Dinama jer je u posljednjim minutama donio pobjedu svom tomu protiv Lokomotive. I večeras se očekuje njegov nastup u drugom poluvremenu.

Hrvatski mediji prenose da Čačić ne računa na Amera Gojaka u novoj sezoni i njegov nastup se ne očekuje večeras. Shkupi s klupe predvodi Goce Sedloski, nekadašnji trener Širokog Brijega, a vlasnik makedonskog prvaka je Aydin Olgun, bivši vlasnik Čelika.

Utakmica se igra na Maksimiru od 21:00 sati.

Žalgiris – Malmo (18:00 sati)

Malmo naših Dennisa Hadžikadunića i Adija Nalića u prvom pretkolu je izbacio Vikingura sa 6:5, a u drugoj rundi igrat će protiv Žalgirisa koji je bio bolji od Balkanija sa ukupnih 2:1.

Žalgiris je nakon 18 odigranih kola u Litvaniji prvi na tabeli, dok Malmo ima određenih problema u Švedskoj i tek su na petom mjestu nakon 15. kola.

Dennis Hadžikadunić je standardan ove sezone i večeras je najavljen od prve minute. Adi Nalić je povrijeđen i propustit će veliki dio sezone.

Utakmica se igra od 18:00 sati u Vilniusu.

Midtjylland – AEK Larnaca (19:45 sati)

U dresu kiparskog AEK-a večeras će od prve minute igrati Kenan Pirić i Hrvoje Milićević. Danci su favoriti na ovom meču.