Održana 73. dodjela Emmy nagrada

Autor

Kategorije

Podijeli

Najznačajnija televizijska večer, ona u kojoj se dodjeljuju televizijske nagrade Emmy, održana je u sinoć u Los Angelesu i to uz prisustvo nominiranih. Kao što se očekivalo, najveći pobjednik Netflixova je serija „Kruna“ čija je četvrta sezona osvojila sedam Emmy nagrada uključujući i onu za najbolju dramsku seriju. U kategoriji humorističnih serija, najveći je pobjednik „Ted Lasso“ s osvojene četiri nagrade, uključujući i onu za najbolju humorističnu seriju. Što se tiče mini serija, najboljom je proglašena Netflixova „Damin gambit“ koja je osvojila Emmy i za najbolju režiju. Mini serija „Mare iz Easttowna“ osvojila je tri nagrade Emmy, za najbolju glavnu (Kate Winslet) i sporednu glumicu te za najboljeg sporednog glumca.

Evo i liste najznačajnijih dobitnika nagrade Emmy:

Najbolja humoristična serija

“Black-ish”

“Cobra Kai”

“Emily in Paris”

“Hacks”

“Stjuardesa”

“The Kominsky Method”

“Pen15”

“Ted Lasso”

Najbolja glavna glumica u humorističnoj seriji

Aidy Bryant, “Shrill”

Kaley Cuoco, “Stjuardesa”

Allison Janney, “Mom”

Tracee Ellis Ross, “Black-ish”

Jean Smart, “Hacks”

Najbolji glavni glumac u humorističnoj seriji

Anthony Anderson, “Black-Ish”

Michael Douglas, “The Kominsky Method”

William H. Macy, “Shameless”

Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Kenan Thompson, “Kenan”

Najbolja sporedna glumica u humorističnoj seriji

Aidy Bryant, “Saturday Night Live”

Hannah Einbinder, “Hacks”

Kate McKinnon, “Saturday Night Live”

Rosie Perez, “Stjuardesa”

Cecily Strong, “Saturday Night Live”

Juno Temple, “Ted Lasso”

Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

Najbolji sporedni glumac u humorističnoj seriji

Carl Clemons-Hopkins, “Hacks”

Brett Goldstein, “Ted Lasso”

Brendan Hunt, “Ted Lasso”

Nick Mohammed, “Ted Lasso”

Paul Reiser, “The Kominsky Method”

Jeremy Swift, “Ted Lasso”

Kenan Thompson, “Saturday Night Live”

Bowen Yang, “Saturday Night Live”

Najbolji scenarij humoristične serije

Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky, “Hacks”

Maya Erskine, “Pen15”

Meredith Scardino, “Girls5eva”

Jason Sudeikis; Story by Brendan Hunt, Joe Kelly, “Ted Lasso”

Jason Sudeikis, Bill Lawrence; Story by Brendan Hunt, Joe Kelly, “Ted Lasso”

Steve Yockey, “Stjuardesa”

Najbolja režija humoristične serije

Lucia Aniello, “Hacks”

Zach Braff, “Ted Lasso”

James Burrows, “B Positive”

MJ Delaney, “Ted Lasso”

Susanna Fogel, “Stjuardesa”

Declan Lowney, “Ted Lasso”

James Widdowes, “Mom”

Najbolja dramska serija

“The Boys”

“Bridgerton”

“Kruna”

“The Handmaid’s Tale”

“Lovecraft Country”

“The Mandalorian”

“Pose”

“This Is Us”

Najbolja glavna glumica u dramskoj seriji

Uzo Aduba, “In Treatment”

Olivia Colman, “Kruna”

Emma Corrin, “Kruna”

Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

Mj Rodriguez, “Pose”

Jurnee Smollett, “Lovecraft Country”

Najbolji glavni glumac u dramskoj seriji

Sterling K. Brown, “This Is Us”

Jonathan Majors, “Lovecraft Country”

Josh O’Connor, “Kruna”

Regé-Jean Page, “Bridgerton”

Billy Porter, “Pose”

Matthew Rhys, “Perry Mason”

Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji

Gillian Anderson, “Kruna”

Helena Bonham Carter, “Kruna”

Madeline Brewer, “The Handmaid’s Tale”

Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”

Aunjanue Ellis, “Lovecraft Country”

Emerald Fennell, “Kruna”

Yvonne Strahovski, “The Handmaid’s Tale”

Samira Wiley, “The Handmaid’s Tale”

Najbolja sporedni glumac u dramskoj seriji

Giancarlo Esposito, “The Mandalorian”

O-T Fagbenle, “The Handmaid’s Tale”

John Lithgow, “Perry Mason”

Tobias Menzies, “Kruna”

Max Minghella, “The Handmaid’s Tale”

Chris Sullivan, “This is Us”

Bradley Whitford, “The Handmaid’s Tale”

Michael K. Williams, “Lovecraft Country”

Najbolji scenarij dramske serije

Yahlin Chang, “The Handmaid’s Tale”

Jon Favreau, “The Mandalorian”

Dave Filoni, “The Mandalorian”

Misha Green, “Lovecraft Country”

Peter Morgan, “Kruna”

Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock, Our Lady J, “Pose”

Rebecca Sonnenshine, “The Boys”

Najbolja režija dramske serije

Steven Canals, “Pose”

Benjamin Caron, “Kruna”

Jon Favreau, “The Mandalorian”

Liz Garbus, “The Handmaid’s Tale”

Jessica Hobbs, “Kruna”

Julie Anne Robinson, “Bridgerton”

Najbolja mini serija

“Mogu te uništiti”

“Mare iz Easttowna”

“Damin gambit”

“The Underground Railroad”

“WandaVision”

Najbolji glavni glumac u mini seriji

Paul Bettany, “WandaVision”

Hugh Grant, “The Undoing”

Ewan McGregor, “Halston”

Lin-Manuel Miranda, “Hamilton”

Leslie Odom Jr., “Hamilton”

Najbolja glavna glumica u mini seriji

Michaela Coel, “Mogu te uništiti”

Cynthia Erivo, “Genius: Aretha”

Elizabeth Olsen, “WandaVision”

Anya Taylor-Joy, “Damin gambit”

Kate Winslet, “Mare iz Easttowna”

Najbolja sporedna glumica u mini seriji

Renée Elise Goldsberry, “Hamilton”

Kathryn Hahn, “WandaVision”

Moses Ingram, “Damin gambit”

Julianne Nicholson, “Mare iz Easttowna”

Jean Smart, “Mare iz Easttowna”

Phillipa Soo, “Hamilton”

Najbolji sporedni glumac u mini seriji

Thomas Brodie-Sangster, “Damin gambit”

Daveed Diggs, “Hamilton”

Paapa Essiedu, “Mogu te uništiti”

Jonathan Groff, “Hamilton”

Evan Peters, “Mare iz Easttowna”

Anthony Ramos, “Hamilton”

Najbolji scenarij dramske serije

Michaela Coel, “Mogu te uništiti”

Laura Donney, “WandaVision”

Scott Frank, “Damin gambit”

Chuck Hayward, Peter Cameron, “WandaVision”

Brad Ingelsby, “Mare iz Easttowna”

Jac Schaeffer, “WandaVision”

Najbolja režija mini serije

Scott Frank, “Damin gambit”

Barry Jenkins, “The Underground Railroad”

Thomas Kail, “Hamilton”

Sam Miller, Michaela Coel, “Mogu te uništiti”

Sam Miller, “Mogu te uništiti”

Matt Shakman, “WandaVision”

Craig Zobel, “Mare iz Easttowna”

Autor

Podijeli