Nastavlja se Liga Šampiona

0
587
ArticleTop

Večeras je na rasporedu osam utakmica drugog kola grupne faze Lige Šampiona. Dva susreta igraju se u 18:45, a šest u 20:00 sati.

Shakhtar – Inter (18:45 sati, Arena Sport)

Oba tima su u prvom kolu doživjeli poraze, Inter na svom terenu od Reala, a Shakhtar od Sheriffa. Ni jedni ni drugi danas ne smiju napraviti kiks ukoliko žele u nastavku boriti se za prve dvije pozicije.

Inter je relativno dobro krenuo u domaćem prvenstvu, nakon šest kola imaju četiri pobjede i dva remija, a naš napadač Edin Džeko jedan je od najboljih igrača Intera. Postigao je pet golova u šest kola.

Mediji su Edina najavili od prve minute, a u tim Intera se vratio i napadač Correa.

Posljednja dva susreta Shakhtara i Intera završena su bez golova.

U drugom susretu ove grupe Real Madrid dočekuje Sheriff.

Ajax – Bešiktaš (18:45 sati, Arena Sport)

Bešiktaš našeg Miralema Pjanića ide na gostovanje u Holandiju kod Ajaxa koji je u prvom kolu bio bolji od Sportinga. Bešiktaš je na svom terenu poražen od Dortmunda, a ogroman broj izostanaka u redovima turskog prvaka svrstao je Ajax u red favorita.

Pored Pjanića, za Bešiktaš neće igrati Batshuayi, Ghezzal, Montero, Teixeire, Vida, te još nekoliko prvotimaca.

U domaćem prvenstvu Ajax je na sedam utakmica sakupio 19 bodova, dok je Bešiktaš na isto toliko mečeva sakupio 14 bodova.

Dortmund u drugom meču grupe dočekuje Sporting.