Na rasporedu utakmice drugog pretkola Lige Šampiona

0
346
ArticleTop

Večeras je na rasporedu pet utakmica drugog pretkola Lige Šampiona, a svoj meč igra mađarski Ferencvaroš.

Ferencvaroš – Slovan Bratislava (20:00 sati)

U okviru prvog meča drugog pretkola Lige Šampiona Ferencvaroš će na svom terenu ugostiti ekipu Slovana iz Bratislave. Ferenc je u prvom pretkolu bio bolji od Tobola sa 5:1, dok je Slovan eliminisao Dinamo Batumi sa 2:1.

Mađarski prvak želi do grupne faze Lige Šampiona i u drugom pretkolu su favoriti protiv objektivno slabijeg Slovana. U trećem pretkolu čeka ih bolji iz susreta Qarabag – Zurich.

Četiri bh. fudbalera nose dres Ferenca, Muhamed Bešić, Adnan Kovačević, Eldar Ćivić i Stjepan Lončar. Od prve minute su najavljeni Ćivić i Kovačević. Na drugoj strani će svoju šansu najvjerovatnije sa klupe čekati Alen Mustafić, bivši veznjak Sarajeva.

Ferencvaroš i Slovan su do sada igrali tri puta u Evropi. Oba tima imaju po jednu pobjedu, te je jednom bilo neriješeno.

Večerašnja utakmica igra se od 20:00 sati na Gruopama Arena uz prijenos na Areni Sport.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti duela Maribora i Sheriffa koji je u prvom pretkolu bio bolji od Zrinjskog. Bh. defanzivac Stjepan Radeljić igrat će od prve minute.